Yeniden Uyarlama Olmadan Oracle EBS’ten
Oracle Cloud’a Geçiş

Anasayfa | Blog | Oracle EBS’ten Oracle Cloud’a Geçişte Yeniden Uygulamadan Kaçının

Yeniden Uyarlama Olmadan Oracle EBS’ten Oracle Cloud’a Geçiş

Oracle EBS kulllanıcısı işletmeler için, Oracle Cloud’a geçmenin tek yolun yeniden uyarlama (reimplementation) olduğu düşünülebilir. Eprentise yazılımı ise bu genel bilinenlerin aksine, Oracle Cloud’a geçiş ezberlerini bozuyor ve yeniden uyarlamaya gerek kalmadan Oracle EBS’ten Oracle Cloud’a doğrudan bir geçiş yolu sunuyor.

Sorun

Zamanla, işletmeler yeniden yapılanmalar, birleşmeler veya tasfiyeler gibi büyük değişikliklere uğrar. Yeni iş kolları geliştirirler, küresel operasyonlar kurarlar veya yeni yasal ve düzenleyici gerekliliklere uymak için farklı şekillerde çalışırlar. Eprentise yazılımını kullanan benzer değişikliklerden geçen şirketlerin sorunu, işleri değiştikçe ve büyüdükçe Oracle EBS’lerinin değişime ayak uyduramaması olur. Bu durumda daha esnek ve kolay yönetilebilir bir cloud ERP’ye geçiş kaçınılmaz bir seçenek olur. Tabi bu da yeni maliyetleri beraberinde getirir. Peki bu durumda olan işletmeler için Oracle Cloud’a doğrudan bir geçiş yolu var mıdır?

Çözüm

Başlangıçta, şirketler için tek seçeneğin; EBS’lerini yeniden uygulamak gibi göründüğü söylenebilir. Yeniden uygulamanın aylar belki yıllar sürecek bir zamana ve yüksek danışmanlık maliyetlerine neden olacağı düşünülürse bunun en cazip opsiyon olmadığını görürüz.

Danışmanların beceri seviyeleri, gelecekteki durumlarının ne olacağı, doğru bir şekilde projedeki adımları yerine getirip getiremeyecekleri ve iş değiştikçe kapsamı da sürekli olarak değişebilecek bir projede bütçe sınırları içinde kalınıp kalınamayacağı gibi birçok önemli nokta var.

Hem harcanan zamandan hem maliyetlerden hem de proje risklerinin yüksek olmasından dolayı yeniden uyarlamanın toplam maliyeti işletmeler için oldukça yüksek çıkabilir.

Bunun yerine işletmeler, mevcut EBS’lerini yeniden düzenlemek, kopyalamak ve işlerinde devam eden değişiklikleri ve bunun sonucunda EBS ortamının kurulumunda temelde yatan değişiklikleri karşılamak için devam eden bir çözüm olarak, Eprentise Reorganization Yazılımını tercih edebilirler.

Eprentise, kuruluşların mevcut sistemleri sürekli değişen iş koşullarını karşılayacak şekilde uyarlamalarını güvenilir bir şekilde sağlayan yazılımlar üretir. Eprentise çözümünün merkezinde, eylemleri (kopyalama, birleştirme, filtreleme ve değiştirme) içeren ve ilişkisel bir veritabanı ortamındaki değişiklikleri etkilemek için birleştirilebilen yerleşik bütünlük kuralları içeren kural tabanlı bir motor bulunmaktadır. Eprentise yazılımı, özel kodlama olmadan test edilebilir, tekrarlanabilir ve kurallara dayalı sonuçlar sağlar.

Eprentise, uygulamaların değişen ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde değiştirilmesine izin vererek, iş ve teknoloji girişimlerinin düşük maliyetle, hızlı ve güvenilir bir şekilde Oracle Cloud’a geçiş yapmalarını sağlar.

Detaylı bilgi için deneyimli ekibimizle iletişime geçin.

İletişim: info@patika.com

Newsletter Powered By : XYZScripts.com