Oracle’ın Yeni Nesil Bulut Uygulamaları

Anasayfa | Blog | Oracle’ın Yeni Nesil Bulut Uygulamaları

Oracle’ın Yeni Nesil Bulut Uygulamaları

Dijital dönüşüm yeni bir şey değil ve geleceğe dönük şirketler bu dönüşümü yıllardır uyguluyor. Yine de 2020’de, COVID-19 salgınının gelişi, eşi benzeri görülmemiş hızlarda dijital dönüşümün geçiş hızını artırdı.

Neredeyse bir gecede, tüm ülkeler ve endüstriler çalışma şekillerini değiştirmek zorunda kaldı. Pandemiden önce bir hizmet olarak yazılım (SaaS) ve bulut yolculuğunu kullanan işletmeler bir adım önde başladı ve çoğu durumda, salgın onları harekete geçmeye zorlayana kadar dönüşümü erteleyenlerden daha başarılı oldular.

Günümüzde işletmeler, ani şoklara daha hızlı ve daha kolay yanıt verebilecek ve bunlara daha kolay uyum sağlayabilecek esnek bir organizasyon oluşturmalarına yardımcı olmak için yeni nesil modern kurumsal uygulamaların anahtar olduğunu öğrendiler.

Modern bulut uygulamalarının önemi

Araştırma firması IDC, yakın tarihli bir rapor olan Oracle Innovation Manifests in a New Generation Cloud Applications’ta, modern bulut uygulamalarına daha yakından baktı. IDC’de SaaS ve Bulut Yazılımları Araştırma Direktörü olan yazar Frank Della Rosa şunları yazıyor: “Oracle Fusion Bulut Uygulamaları, güçlü bir konumdan kaynaklanan kesintilerin üstesinden gelmek için zorunlu olan bu yeni nesil iş uygulamalarını ve bulut hizmetlerini karakterize ediyor.”

IDC’nin ifade ettiği güç, Enterprise Resource Planning (ERP), Supply Chain Management and Manufacturing (SCM), Customer Experience (SCM), Customer Experience (Enterprise Resource Planning (ERP), Supply Chain Management ve Manufacturing (SCM)), Müşteri Deneyimi ( CX) ve İnsan Sermayesi Yönetimi (HCM).

IDC’ye göre, “Yeni nesil bulut uygulamaları akıllıdır, kullanımı kolaydır ve sorunsuz bir satın alma deneyimi bekleyen günümüzün BT ve iş alıcısının hızla değişen ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi konumlandırılmıştır; kullanıcının benimsemesini teşvik eden duyarlı bir arayüz ve daha hızlı değer elde etme süresi sunar.” “Daha akıllıdırlar, tamamen entegredirler, daha hızlı değer elde etme zamanı sunarlar ve kullanımı kolaydır.”

Bu yeteneklerle Oracle müşterileri, yıkıcı zamanlarda dijital yenilikleri hızla takip ediyor.

Karar vermede güvenilir veriler çok önemlidir

2020’de dünya, güvenilir veri ve süreçlerin hayatta kalmak için hayati önem taşıdığını keşfetti. Hızlı vardiyaları desteklemeyen eski iş süreçlerinin yerini yeni dijital süreçler aldı ve çalışanların doğru verilere doğru zamanda ulaşmaları, bilinçli kararlar almalarına ve müşterilerine doğru zamanda yanıt vermelerine yardımcı oldu.

Entegrasyon ve güvenilir verilerin yanı sıra, eksiksiz, birlikte çalışabilir SaaS uygulamaları paketinin diğer avantajları nelerdir? Birincisi, tüm Oracle süiti aynı anda almak zorunda değilsiniz. Haftalar içinde yeni yetenekleri devreye alabilir ve iş kolu uygulamalarınızı kendi hızınızda taşıyabilirsiniz.

Eksiksiz, birlikte çalışabilir bir paket

Oracle müşterilerinin rakip eski sistemlere sahip olduğu ve önemli süreçleri hemen modernize etmek ve dijitalleştirmek istedikleri senaryolar görüyoruz. Örneğin, SAP ERP müşterileri finansal planlamalarını, raporlamalarını ve kapanış süreçlerini iyileştirmek için genellikle Oracle Bulut Kurumsal Performans Yönetimini (EPM) tercih eder veya SCM çözümümüzün bir parçası olan Oracle Cloud Transportation Management ile tedarik zinciri yeteneklerini geliştirirler.

Nihayetinde, işletmenizin çoğunu Oracle entegre paketine geçirirken, “entegrasyonu basitleştiren, ortak bir veri mimarisine sahip olan ve birden çok dağıtım seçeneğini destekleyen bir platforma yatırım yaparak çok sayıda nokta çözümle ilişkili maliyeti ve karmaşıklığı ortadan kaldırmaya başlarsınız.” Bu, yeni nesil uygulama yazılımını benimsemek ve bundan sonra gelecek her şeye hazır olmak için çok ikna edici bir argümandır.

Yazının orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim: info@patika.com

Newsletter Powered By : XYZScripts.com