ŞİRKETLERİN DİJİTAL DÖNÜŞÜME YAKLAŞIMI

Anasayfa | Blog | Şirketlerin Dijital Dönüşüme Yaklaşımı

Patika Global Teknoloji, kurumsal büyüklükteki şirketlere çözüm üretmeye odaklanan bir teknoloji danışmanlık ve çözüm şirketi. 2011 yılından beri, kurumların dijital dönüşüm yolculuğunda, mevcut teknolojilerini analiz ederek yeni gelişim alanlarını ve bu alanlara uygun yöntemin belirlenmesinde bilgi birikimi ve teknolojik donanımıyla hizmet veriyor. Teknoloji danışmanlığı, Ar-Ge ve yazılım geliştirme firması olan Patika Global, şirketlerin ticari operasyonlarında dijitalleşme anlamına gelen e-dönüşümündeki en yaygın uygulamalarda da hizmet veriyor. Şirketlerin kullandığı otomasyon veya ERP sistemlerini Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) koyduğu tüm kural ve mevzuatlara yüzde yüz uyum ile e-Fatura,e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye uygulamalarına entegre hale getiriyor.

Teknolojik donanımını kendisi üreten Patika Global, yerinde Ar-Ge akreditasyonuna hak kazanarak yeni girişimleriyle nesnelerin interneti (IoT) ve beacon teknolojileri konusunda kendi teknolojisini üreten bir AR-GE şirketi olarak da faaliyet gösteriyor. Beacon teknolojileri ile ürün geliştirme konusunda tecrübeli AR-GE merkezi ile müşterilere özgü özelleştirilmiş tasarım ve üretim yapan Patika Global Teknoloji, bu teknolojiyi çeşitli akıllı sensörler ile birleştirerek, her türlü kapalı alanda doğruluk oranı yüksek navigasyon yeteneği ve mobil uygulama entegrasyonu ile müşteri deneyimini artıracak çeşitli uygulamalar geliştirmek için ar-ge çalışmaları yapıyor.

Farklı sorunlara çözümler sunuluyor

Beacon teknolojisi ile yapılabilecekler, müşterilerin hangi sektörde faaliyet gösterdiğinden hangi amaçla bu teknolojiyi kullanmak istemesine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, Patika Global tarafından yapılan bir projede, şirket çalışanlarının ID kartlarını akıllı bileklikle değiştirmek ve şirket binası içinde kapıların açılması, giriş çıkış takibi gibi süreçlerin karta gerek kalmadan yapılması için çalışmalar yapılıyor. Farklı bir örnekte de, bir varlık takibi için bu Beacon’ların daha ufak, etiket versiyonunu ürünlere yerleştirerek, çok daha verimli gerçek zamanlı varlık takibi hedefleniyor. Sadece Beacon ile sınırlı kalmayan ar-ge çalışmaları sayesinde şirketlerin farklı alanlardaki sorunlarına çeşitli çözümler sunuluyor. Örneğin insan kaynakları alanında hizmet veren bir müşteri için işe alım yönetim sisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapan Patika Global Teknoloji, kullanılacak algoritma ile adayın ve pozisyonun uygunluğu eşleştiren, bu sayede filtreleme yaparak İK uzmanı için kolaylık sağlayan sistemler üzerinde çalışıyor. Farklı bir Çalışan Performans Yönetimi uygulamasıyla ise sistem üzerinde hedeflerin izlenebilir olması, firma içerisinde iş yükü ve ilerleyişin takip edilmesini, en verimli şekilde yönetilmesini sağlıyor. Performans değerlendirmesi ve notlandırma sistemi ile firma içerisinde maksimum verimlilik sağlanabiliyor.

Hem verimlilik hem tasarruf sağlıyor

Bu teknolojilerle şirketler hem daha verimli sonuçlar alabiliyor hem de daha kullanışlı sistemler sayesinde çalışanların üzerinden iş yükü alınmış oluyor. Rutin işlerden bu teknolojilerle kurtulan çalışanlar, yeteneklerini daha verimli alanlarda kullanabiliyor. Bunun yanında daha sistematik ilerleyen ve ölçülebilir işler sayesinde zamandan da tasarruf edilebiliyor. Yapılan çalışmaların arasında nesnelerin interneti ekosistemi ile ilgili uzman danışmanlığı; farklı teknoloji ve altyapıların analizi ve müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümün belirlenmesi ve proje uygulaması konuları da yer alıyor.

Birçok farklı alanda kaliteli hizmet

Ar-Ge Merkeziyle öne çıkan Patika Global Teknoloji’nin sunduğu çeşitli hizmetler de bulunuyor. Danışmanlık hizmetleri adı altında Oracle ERP uygulamaları, dijital dönüşüm ve e-dönüşüm hizmetleri veriliyor. Dijitalleşmede yazılımın gücünün farkında olan Patika Global, bir işletmenin tüm operasyonel faaliyetlerinin dijital ve elektronik ortamdan yönetilmesini, iş süreçlerinin birbirine entegrasyonunu ve tüm bu süreçlerin senkronize yönetilmesini sağlayan yazılım ürünü ERP (Enterprise Resource Planning) ile bu sistemlerin ve modüllerinin kurulumunun yapılması, desteklenmesi, fonksiyonel ve teknik hizmet gereksinimlerinin karşılanması konularında hizmet veriyor. Dijital dönüşüm ve e-dönüşüm kapsamında dijitalleşme ekosistemini yakından takip edilerek, dönüşüm sürecinin kaçınılmaz olduğu kurumsal şirketlerin mevcut iş yapış şekilleri ve bu süreçteki tüm ihtiyaçlar analiz ediliyor. Bu analizler sonucunda iyileştirme alanları tespit edilerek, şirketin hedeflerine ulaşmada potansiyel etkisi sunuluyor ve uygun otomasyon ve yazılım ihtiyaçları belirlenerek dijital dönüşüm yolculuğunu başlatılıyor. Teknoloji hizmetleri kapsamında ise uygulama geliştirme hizmetleri ve nesnelerin interneti konusunda danışmanlık sunuluyor. IT dış kaynak & eğitim alanında dış kaynak bulma yerleştirme ve teknoloji eğitimleri veriliyor. Uzaktan destek merkeziyle de çalışılan kurumların, mevcut ERP sistemleri, kurumsal yazılımları ve sistemleri ile ilgili günlük destek veriliyor, müşterilerinin canlı sistemlerinde çıkan herhangi bir arıza, özelleştirme isteği ve diğer istekleri, anlaşması yapılan SLA yönetimi kapsamında kaliteli bir şekilde sağlanıyor.

İş ortaklarının her türlü sorununa en hızlı ve kaliteli şekilde cevap vermeyi amaçlayan Patika Global, teknolojinin gücünden faydalanarak ve Ar-Ge merkeziyle kendi teknolojisini üreterek kısa sürede etkili çözümler sunuyor.

Newsletter Powered By : XYZScripts.com