IoT-INTERNET OF THINGS

Anasayfa | Hizmetlerimiz | IoT – Internet Of Things

Mobil ağlar ve internetin gelişimi, nesnelerin kişiler ile iletişim kurmaları, insanların nesneleri her yerden, her zaman gözlemleme ve kontrol etme fırsatı yarattı. Üretim süreçlerini ve iş yapış şekillerini, dolayısıyla iş ve üretim modellerini de etkileyen bu önemli teknolojik gelişme, şirketlere gelir anlamında büyük etkileri olan ve fayda sağlayan sistem ve cihazların tahmini bakımlarını gerçekleştirmesine, üretim hattı verimliliğinin artırılmasına, aygıtların izlenmesine ve sorunların uzaktan algılanarak giderilmesine yardımcı oluyor.

Patika Global Teknoloji, yerinde AR-GE akreditasyonuna hak kazanarak yeni girişimleriyle IoT ve Beacon teknolojileri konusunda kendi teknolojisini üreten bir AR-GE şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Patika, Beacon teknolojisini çeşitli akıllı sensörler ile birleştirerek, her türlü kapalı alanda doğruluk oranı yüksek navigasyon yeteneği ve mobil uygulama entegrasyonu ile müşteri deneyimini artıracak çeşitli uygulamalar geliştirmek için ar-ge çalışmalarını sürdürüyor.

Patika Global Teknoloji’nin nesnelerin interneti ekosistemi ile ilgili uzman danışmanlığı; farklı teknoloji ve altyapıların analizi ve müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümün belirlenmesi ve proje uygulaması konularını kapsıyor. Beacon teknolojileri ile ürün geliştirme konusunda tecrübeli AR-GE merkezi ile müşterilere özgü özelleştirilmiş tasarımı ve üretimi gerçekleştiriyor.

Beacon teknolojisi ile yapılabilecekler farklı sektörlerden müşteri ihtiyaçlarına göre oldukça farklılık gösterebiliyor. Patika Global Teknoloji’nin geliştirdiği örnek projede, çalışan ID Kartlarını akıllı bileklikle değiştirmek ve şirket binası içinde kapıların açılması, giriş çıkış takibi gibi süreçlerin karta gerek kalmadan yapılması için çalışmalar sürdürülüyor. Farklı bir örnekte de, bir varlık takibi için bu Beacon’ların daha ufak, etiket versiyonunu ürünlere yerleştirerek, çok daha verimli gerçek zamanlı mal takibi hedefleniyor.

Kablosuz sinyal işleme ve akıllı cihazların, fabrika otomasyon sistemlerinden gündelik ödeme teknolojilerine kadar geniş bir alanda kullanıldığı günümüzde, verimliliğin artması ve süreçlerin ayrıntılı biçimde takibi için yapılacak küçük yatırımlar endüstrinin birçok noktasında büyük kazanımlar sağlıyor. Bu kazanımların başında yine Patika Global Teknoloji tarafından kurumunuzun gündelik işleyişine entegre edilebilecek gelişmiş bir ERP sistemiyle birlikte büyük veriye adım atmak ve üretimden denetime kadar geniş bir alanda bu teknolojilerden faydalanmanız mümkün.

Bu alanda araştırmalarını sürdüren bir Ar-Ge şirketi olarak Beacon teknolojisinin gelecekte çok daha büyük rol oynayacağı ve Internet ile birleşerek uygulama alanlarının büyük ölçüde artacağını öngörüyor, bugünden çalışıyoruz.

TEKNOLOJİ HİZMETLERİ

+ IoT – INTERNET OF THINGS

+ UYGULAMA GELİŞTİRME HİZMETLERİ

    HIZLI İLETİŞİM!    *BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZİ HEMEN ARAYALIM

    E-BÜLTEN ALMAK İÇİN

    HEMEN KAYDOL

    Newsletter Powered By : XYZScripts.com