DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Anasayfa | Hizmetlerimiz | Dijital Dönüşüm

Dijital stratejiler sadece çevrimiçi dünyaya odaklanmıyor; çevrimiçi ve çevrimdışı dünya arasında da bir köprü oluşturmayı gerektiriyor. Dijital dönüşüm teknik ve kültürel değişimlerle kurum kültürüne işbirliği, üretkenlik, daha iyi veri, daha fazla bilgi, kişiselleştirme, geleceğe uygunluk gibi dijital değerler katıyor.

Bugün iş süreciniz hangi alanda olursa olsun, veriye odaklanmak kurumsal iş süreçlerinizi iyileştirmeyi mümkün hâle getiriyor. İnsanlar endüstrideki dijital dönüşümü sürekli akıllarına getirirken nedense teknoloji ve seri üretimle o kadar da iç içe olmayan sektörlerin dijital dönüşüm ve veriyi verimli kullanma yaklaşımlarından pek fazla faydalanamayacağını düşünüyor. Bugün geldiğimiz noktada yapılan her işin sonunda üretilen veri, işin niteliğinden ve niceliğinden bağımsız şekilde işin gündelik akışından geleceğin tahmin edilebilmesine kadar birçok alanda faydalar sağlayabiliyor.

Teknolojiden ve dijitalleşmeden bugün faydalanmayan işletme kalmadı. Var olan iş akışlarına eklenen ve birçok kurum tarafından kullanılan belge yönetimi, dijital imza ve elektronik fatura gibi uygulamalar aslında her kurumun, her iş kolunun bir gün zorunlu olarak dijital dönüşüme uğrayacağını, zira eskiden not defterleriyle takip edilen en ufak bilginin bile dijitalde kullanım ve yönetim açısından birçok fayda sağladığını gösteriyor. Elbette zorunluluklar nedeniyle dijital dönüşümü yaşayan kişi ve kurumlar kendi istekleriyle ve çok daha önceden bu adımı atanlara göre dezavantajlı durumda olmakla karşı karşıya.

Dijital dönüşümle birlikte çalışanların dijital araçları kullanımında yetkinliği artarken maliyetler de azalıyor. IDC verilerine göre, dünya çapında dijital dönüşüm, işletmelere 18 trilyon dolar seviyesinde katma değer sağlama potansiyeli barındırıyor.

Araştırma şirketi Gartner CIO Agenda tarafından yapılan çalışmaya göre, 2020 yılına kadar dijital ticaret bir işletmenin toplam gelirinin ortalama yüzde 36’sını oluşturacak hacme ulaşacak. Dijital dönüşüm yaşayan şirketlerin yüzde 66’sından fazlası faaliyetlerinden daha fazla gelir elde etmeyi hedeflerken, yüzde 48’i de dijital kanallardan daha fazla müşteriye ulaşacağını düşünüyor.

Müşteriye ulaşmak ve bunu yaparken dijital kanalları kullanmak dendiğinde akla ilk etapta online ticaret ve buna bağlı dijital pazarlama etkinlikleri geliyor. Bu kadar entegre çalışan veri yapılarını farklı alanlarda oluşturmak ve dijital dönüşümü elinizdeki araçlarla birlikte, kendi işinize en uygun biçimde başarmak için ise kararlığa ve iyi bir iş ortağına ihtiyacınız var.

Patika Global Teknoloji, dijitalleşme ekosistemini yakından takip ederek, dönüşüm sürecinin kaçınılmaz olduğu kurumsal şirketlerin mevcut iş yapış şekilleri ve bu süreçteki tüm ihtiyaçlarını analiz ediyor. Bu analizler sonucunda iyileştirme alanları tespit edilerek, şirketin hedeflerine ulaşmada (KPI) potansiyel etkisini sunuyor ve uygun otomasyon ve yazılım ihtiyaçlarını belirleyerek dijital dönüşüm yolculuğunu başlatıyor.

Şirketlere, yeni teknolojilerin avantajlarından yararlanmak, işletmelerin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve kârlılıklarını artırmak için özelleştirilmiş çözümler üretmeleri ve sunmaları için iş dünyasının herhangi bir alanında dijitalleşmelerine yardımcı oluyoruz. Bu çalışma, şirketin ayrıntılı analizini, dijital puanlamanın bir anlık görüntüsünü oluşturmayı ve daha sonra, dikkatli ve ayrıntılı proje yönetimi yoluyla işi yeni teknolojilere optimize etmek için bir dönüşüm planı inşa etmeyi içeriyor. Dijital dönüşümün faydalarını en iyi şekilde yaşayacağınız iş planı var olan işlerinizin sürdürülmesine engel teşkil etmeyecek şekilde deneyimli ve profesyonel bir kadro tarafından yönetilmesi de bu alanda bir adım atmak için sizi harekete geçirecektir.

Şirketinizin başarısına önemli katkılar sağlayacak büyük bir atılımın zamanının geldiğini düşünüyorsanız dijital dönüşüm sürecindeki kurumlara hızlı, etkili çözümler sağlayan Patika Global Teknoloji, dijital yol haritanızı tanımlamanıza, dönüşüm sürecinizi belirlemenize, şirketiniz için doğru mimariyi tanımlamanıza yardımcı olmaya hazır.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

+ ORACLE ERP UYGULAMALARI

+ DİJİTAL DÖNÜŞÜM

+ E-DÖNÜŞÜM

    HIZLI İLETİŞİM!    *BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZİ HEMEN ARAYALIM

    E-BÜLTEN ALMAK İÇİN

    HEMEN KAYDOL

    Newsletter Powered By : XYZScripts.com